شرکت کولر

برای خرید کولر آبی صنعتی چه ویژگی هایی را باید در نظر گرفت؟

بلاگ

متن بلاگ

دوشنبه, 07 بهمن 98
دسته بندی: سیستم سرمایشی

برای خرید کولر آبی صنعتی چه ویژگی هایی را باید در نظر گرفت؟

معمولاً یکی ازمسائلی  که در فصل تابستان بسیاری از افراد به آن توجه می کنند،  خرید کولر آبی صنعتی است که برای مکان های بزرگ و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. کولرهای آبی صنعتی در انواع مختلفی هستند.

بعضی از کولرهای صنعتی امکان حمل و نقل  و جا به جایی دارند، اما بعضی دیگر باید در یک نقطه نصب و مورد استفاده قرار گیرند. همچنین کولر های صنعتی از نظر نحوه جریان هوا به دو دسته تقسیم می شوند، بعضی از آن ها جریان هوا را به صورت مستقیم منعکس می کنند و بعضی از کولر های  صنعتی نیز جریان هوا را به صورت غیرمستقیم منعکس می‌کنند.

همچنین کولرهای صنعتی به دو دسته سانتریفیوژی و اکسیال تقسیم می شوند. در این نوشتار نکات مهمی در مورد خرید کولر آبی صنعتی بیان خواهیم کرد.

اساس کار کولرهای گازی به این صورت است که با  انجام عمل تبخیر باعث سرد شدن محیط می شوند ، یعنی گرمای محیط را گرفته و از آن گرما برای تبخیر آبی که درون کولر وجود دارد، استفاده می‌کنند و به  این صورت سرما تولید می شود. در هنگام خرید کولر آبی صنعتی باید حتماً به نوع آن ( اکسیال یا سانتریفیوژی ) بودن آن توجه کرد.

 

خرید کولر آبی صنعتی

 

کولر آبی صنعتی اکسیال

کولر آبی صنعتی اکسیال بر اساس عمل تبخیر کار سرد کردن محیط را انجام می دهد. خرید کولر آبی صنعتی اکسیال بیشتر در محیط هایی استفاده می‌شود که کانال کشی وجود ندارد و جریان هوا به صورت مستقیم است.

نکاتی در مورد خرید کولر آبی صنعتی سانتریفیوژی

اساس کار کولر آبی صنعتی نیز بر اساس عمل تبخیر است، اما کولر آبی صنعتی سانتریفیوژی  سه ویژگی اساسی دارد که این کولر آبی را نسبت به کولر آبی صنعتی اکسیال متمایز کرده است و مزایایی را در مورد خرید کولر آبی صنعتی به وجود آورده است:

 1.  درون کولر آبی صنعتی سانتریفیوژی پد هایی از جنس سلولزی وجود دارد که این پد ها  به جای پوشال کار سرد کردن محیط را به بهترین نحو انجام می دهند. عملکرد پد سلولزی از پوشال بسیار بهتر است.
 2. خرید کولر آبی صنعتی سانتریفیوژی بیشتر برای مصارف صنعتی است و در داخل این کولر فنی وجود دارد که این فن از نوع سانتریفیوژ است و سرمای مطلوب تر و خنک تری را تولید می کند.

 

خرید کولر آبی صنعتی 30000

 

موارد خرید کولر آبی صنعتی

خرید کولر آبی صنعتی معمولاً برای مصارف صنعتی  و محیط های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد و محیط هایی همچون کارگاه ها  و کارخانه جات برای سرد کردن از کولر آبی صنعتی استفاده می کنند.

کولر آبی صنعتی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است  و به راحتی کار و خنک سازی محیط را انجام می دهد.

مزایای خرید کولر آبی صنعتی

 1. استفاده از کولرهای آبی صنعتی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هستند.

 2.  معمولاً هزینه ای که  برای خرید کولر آبی صنعتی پرداخت می ‌شود از هزینه کولرهای گازی و سیستم های تهویه هوا کمتر است.

 3.  کولرهای آبی صنعتی مصرف بهینه دارند.

 4. کولر های آبی صنعتی از  کولرهای گازی صنعتی مصرف برق پایین تری دارند.

 5.  این کولر ها باعث ایجاد یک جریان هوای پاک در محیط کاری شما می شوند و تهویه هوا را به راحتی امکان پذیر می کنند. شیوه عملکرد کولر های آبی صنعتی به نحوی است که برای خنک کردن محیط حتماً باید هوا در جریان باشد.

 6.  برای خنک سازی در این کولر ها از مواد شیمیایی استفاده نمی شود در نتیجه آسیب کمتری به محیط زیست وارد می کنند.

 

معرفی قطعات کولر آبی صنعتی

 • بدنه اصلی:

در داخل بدنه ی اصلی قطعاتی همچون موتور و وسایل جانبی وجود دارد که این بدنه، قطعات داخلی موتور را از تابش مستقیم خورشید حفظ نموده و از پوسیدگی و خرابی قطعات جلوگیری می کند.

 • فن :

در هنگام خرید کولر آبی صنعتی باید به فن آن توجه نمود. به طور کلی دو نوع فن  وجود دارد. با توجه به بودجه و استفاده ، فن مورد استفاده متغیر است.

 • پد و پوشال:

معمولا در کولی آبی صنعتی از پد سلولزی استفاده  می شود. این پد ها قیمت مناسبی دارد و عملکرد بهتری نسبت به پوشال دارند . هر چند در بعضی از کولر های آبی صنعتی از پوشال نیز استفاده می شود. در هنگام خرید کولر آبی صنعتی  حتما باید به پد یا پوشال استفاده شده در آن دقت نمایید.

 

خرید کولر آبی صنعتی 13000

 

در هنگام خرید کولرآبی صنعتی چه نکاتی را باید در نظر گرفت:

 1. از کولر آبی صنعتی که دارای فن سانتریفیوژی است  در محیط های کانل کشی شده می توان استفاده نمود.

 2. از کولر آبی صنعتی که دارای فن آکسیال است در محیط های کانال کشی نشده می توان استفاده نمود.

 3. کولر آبی صنعتی با فن آکسیال قیمت پایین تری نسبت به کولر آبی صنعتی با فن سانتریفیوژی دارد و کولر آبی صنعتی با فن آکسیال از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر است.

 4. معمولا کولر آبی صنعتی در ظرفیت هایی همچون 13000، 18000، 25000، 40000 و ظرفیت های بالاتر در بازار موجود می باشد.

 

راهنمای خرید کولر آبی صنعتی 13000

این توضیحات به شما کمک می کند تا خرید کولر آبی صنعتی مناسب تری داشته باشید. ظرفیت هوا دهی این کولرها ۱۳۰۰۰ فوت مکعب بر دقیقه است که معمولاً در مکان هایی همچون نمایشگاه ها، مساجد، سالن ها، گلخانه ها، مکان های ورزشی، کارگاه‌ های صنعتی و کارخانه جات  مورد استفاده قرار می‌گیرند. قدرت موتور این کولر ها  یک و نیم اسب بخار است.

همچنین کولرها مقاومت بالایی در برابر زنگ زدگی و ضربه و اشعه  ماوراء  بنفش دارند.در هنگام خرید کولر آبی صنعتی 13000  باید به این نکته توجه شود که این کولر ها  دو پمپ آب دارند. همچنین بهتر است از این کولر ها در محل هایی که مساحت بالایی دارند استفاده شود. پوشش رنگ کولر آبی صنعتی  الکترواستاتیک است. با خرید کولر آبی صنعتی 13000 می توانید خرید مناسب و بهینه ای را تجربه کنید.

راهنمای خرید کولر آبی صنعتی 50000

خرید  کولر آبی صنعتی 50000 برای  محیط هایی همچون واحد های صنعتی و کارگاه ها، گلخانه ها، محیط های اداری و ورزشی ، مراکز آموزشی و همچنین منازل مسکونی و ویلایی مناسب تر است. می توان گفت کولر آبی صنعتی 50000 برای نقاط گرم و خشک و گرم و نیمه خشک  مناسب ست.

کولر آبی صنعتی 50000 پد سلولزی و ترموستات خودکار دارد. پد سلولزی عمر بالاتری نسبت به پوشال دارد و سرمای خنک تر و مطلوب تری نیز تولید می کند.همچنین پد های سلولزی آب را به صورت یکنواخت به خود جذب می کنند. تخلیه ی این کولر های آی صنعتی به صورت خودکار انجام می شود و عایق زیر سقفی نیز دارد.

این کولر های صنعتی میزان هوا دهی ۵۰۰۰۰ هزار فوت مکعب بر دقیقه دارند و  از این کولر ها برای فضاهای بسیار بزرگ اداری و تجاری مورد استفاده می شود. همچنین از دیگر ویژگی های این کولر ها دارا بودن  پمپی با برند الکتروموتور است. کولرآبی صنعتی 50000 شاسی مقاوم و قوی دارند و از قابلیت فن  سانتریفیوژ دابل برخوردار هستند. در هنگام خرید کولر آبی صنعتی حتما به ویژگی های آن و مواردی که قرار است کولر آبی صنعتی در آن به کار گرفته شود دقت نمایید.

ویژگی های کولر آبی صنعتی 50000

خرید کولر آبی صنعتی 50000 می تواند از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد. در زیر به بررسی ویژگی های کولر آبی  صنعتی 50000 می پردازیم:

 1. شرایط تهویه ی مناسبی را فراهم می کند.

 2. هوای پاد و دمای استانداری را برای محیط ایجاد می کند.

 3. این کولر ها سرمای بیشتری نسبت به کولر آبی دارای به پوشال تولید می کند.

 4. سطح صدای این کولر ها پایین تر است.

 5. کولر آبی صنعتی 50000 شبکه آبرسانی منظمی دارد.

 6. بهره مندی از سیستم تخلیه خودکار هوشمند

 7. این کولر ها عمر بالاتری نسبت به کولر های دیگر دارند.

 

راهنمای خرید کولر آبی صنعتی ۳۰۰۰۰

کولر صنعتی ۳۰۰۰۰ دارای ظرفیت هوا دهی ۳۰۰۰۰ فوت بر متر مکعب است که دارای سه نوع است.

 1.  کولر ۳۵۰۰۰ با فن سانتریفیوژ

 2.  کولر ۳۵۰۰۰ با فن آکسیال

 3. کولر ۳۵۰۰۰ پرتابل

ویژگی های کولر آبی صنعتی 35000

در هنگام خرید کولر آبی صنعتی 35000 باید به ویژگی آن توجه نمود که به موارد زیر می پردازیم.

 1. کولر آبی صنعتی 35000 صدا و لرزه ی کمی دارند.

 2.  تعمیر و نگهداری کولر آبی صنعتی 35000 به راحتی صورت می گیرد.

 3. در این کولرها پد سلولوزی  وجود دارد که خاصیت جذب آب در پد سلولزی نسبت به پوشال بیشتر است.

 4. آب در پد سلولزی به صورت یکنواخت توزیع می شود و عمر پد بالاتر از پوشال است.

 5. بدنه ی این کولر ها مقاومت بسیار بالایی دارند و از جنس گالوانیزه ضخیم هستند.

 6. رنگ مورد استفاده در بدنه ی کولر آبی صنعتی به گونه ای است که مقاومت بسیار بالایی در برابر تابش نور خورشید از خود نشان می دهد.

 7. همچنین این کولر ها دارای سیستم کنترل اتوماتیک هستند.

 8. رنگ کولر آبی صنعتی 35000 معمولا در دو رنگ آبی و کرم رنگ است.

در هنگام خرید کولر آبی صنعتی به نوع فن استفاده شده در آن توجه نمایید. کولر آبی صنعتی که دارای فن آکسیال است برای محیط های صنعتی که کانال کشی ندارند مناسب تر است.

نظر 1

نظرات و پیشنهادات

پاسخ بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. rrtrtrt او می گوید:

  rtrrtrt

  1. admin او می گوید:

   سلام خدمت شما عزیز در انتخاب کولر صنعتی متغیرهای بسیاری وجود دارد که به چند مورد اشاره خواهیم کرد مساحت محیط ارتفاع مکان مورد نظر فعالیت مورد نظر میزان تبادل هوای مکان مورد نظر آب و هوای محیط نوع عایق دیوارها ارتفاع از سطح دریا و... برای اطلاعات کامل تر به لینک زیر مراجعه نماید http://pasargad13000.com/articles/%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D9%88%D9%84%D8%B1-%D8%A2%D8%A8%DB%8C-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA%DB%8C