شرکت کولر

نکات مهم در مورد خرید کولر آبی صنعتی

بلاگ

متن بلاگ

کولر آبی صنعتی 30000
یکشنبه, 11 خرداد 99
دسته بندی: سیستم سرمایشی

نکات مهم در مورد خرید کولر آبی صنعتی

 

نکات مهم در مورد خرید کولر آبی صنعتی

خرید کولر آبی صنعتی در فصل تابستان از اهمیت زیادی برخوردار است. خرید کولر آبی صنعتی برای محیط های صنعتی و کارگاهی  و فضا هایی که دارای مساحت زیادی هستند، استفاده می شود. این کولر ها در ظرفیت های  هوادهی مختلفی در بازار موجود هستند که با توجه به ظرفیت هوادهی و مساحتی که کولر ها برای آن محیط قرار است مورد استفاده قرار بگیرند، انتخاب می شوند.
کولرهای آبی صنعتی می توانند هوای تازه و خنکی را برای محل زندگی یا فضاهای  کارگاهی و  محیط های صنعتی فراهم آورند و تا حدودی گرمای موجود در محیط را متعادل تر سازند. خرید کولر آبی صنعتی برای موارد مختلفی انجام می شود. یکی از این موارد، خرید کولر آبی صنعتی برای ورزشگاه هاست. بسیاری از محیط های صنعتی، نیاز به تهویه مناسب هوا دارند. خرید کولر آبی صنعتی و استفاده از آن برای تهویه هوا می‌تواند هزینه بسیار پایین تری نسبت به سایر وسایل تهویه به  همراه داشته باشد.
همچنین  خرید کولر آبی صنعتی جهت مرغداری و سالن های پرورش گیاهان و سایر محیط های صنعتی و کشاورزی یک روش مقرون به صرفه به شمار می رود. به طور کلی استفاده از کولر آبی صنعتی برای ساختمان های با مساحت بالا و فضا های باز بسیار مناسب است.

 

خرید کولر آبی صنعتی 30000


در هنگام استفاده از کولر آبی صنعتی  و در هنگام روشن بودن کولر، باید یک پنجره باز باشد. باز نگه داشتن یک پنجره در هنگام استفاده از کولر آبی صنعتی این امکان را به شما می دهد که میزان سرمایش تولیدی برای محیط افزایش پیدا کند،  به عبارتی از آن فضای باز گرما وارد اتاق می شود و در نتیجه کولر همواره هوای گرم برای تبخیر آب موجود در پد های سرمایشی اش را خواهد داشت.
بدین صورت هوای محیط به خوبی تهویه  می شود و گرد و غبار و خاک موجود در فضا  از بین می رود.
 در هنگام خرید کولر آبی صنعتی باید به چه ویژگی هایی توجه کنیم؟ 
شیوه خنک سازی توسط کولر آبی صنعتی به صورت تبخیری است، یعنی کولرهای صنعتی  هوای گرم موجود در محیط را دریافت می کنند و با استفاده از فرآیند تبخیر، آب موجود در پد های سلولزی و پوشالی موجود در کولر را تبخیر کرده و هوای سرد را وارد محیط می کنند.

 

خرید کولر آبی صنعتی

بعد از فرآیند تبخیر، هوای سرد توسط یک فن دمنده به محیط انتقال پیدا می کند. در نتیجه در هنگام خرید کولر آبی صنعتی حتماً به نوع فن دمنده آن و قابلیت های فن دقت نمایید. این فن ها می‌توانند از نوع سانتریفیوژی و یا  فن آکسیال باشند که هر یک از این فن ها دارای ویژگی هایی است و کاربرد های متفاوتی دارند.
همچنین نکته دیگری که در هنگام خرید کولر آبی صنعتی باید مورد توجه قرار بگیرد، توزیع هوای خنک توسط فن دمنده ی کولر های آبی صنعتی است.
این عامل سبب می‌شود که محیط تهویه ی مناسب و یکنواختی  داشته باشد.
معمولاً ساختمان های صنعتی، کارگاه های تولیدی و کارخانجات گازهای سمی و آلودگی‌ هایی تولید می‌کنند که همین عامل، اهمیت تهویه مناسب را در آن ‌ها افزایش می‌ دهد. این آلودگی‌ ها و گاز ها می‌تواند برای سلامت افرادی که در محیط های صنعتی مشغول به فعالیت هستند، خطرناک باشد و یا حتی ممکن است برای دستگاه های  صنعتی نیز ضرر داشته باشد و طول عمر سیستم های مکانیکی و کارگاهی  را کاهش دهد، در نتیجه حتماً باید تهویه هوا به صورت یکنواخت و درست صورت بگیرد که این  عامل به فن موجود در کولرهای صنعتی مربوط می‌شود.
فن موجود در  کولر های  آبی صنعتی، این امکان را فراهم می کند که  بتوان فقط از فن آن ها استفاده کرد و این قابلیت به شما کمک می کند  تا  در فصولی از سال که نیاز به فرآیند سرمایش وجود ندارد، تنها به کمک فن هوای موجود در ساختمان تهویه شود و در  باعث کاهش مصرف انرژی می شود.
 خرید کولر آبی صنعتی  و استفاده از آن علاوه بر فرآیند خنک سازی باعث افزایش رطوبت موجود در هوا می شوند.

یک خرید کولر آبی صنعتی مناسب داشته باشید
در هنگام خرید کولر آبی صنعتی باید این نکته را مورد توجه قرار داد که فرایند سرمایش انجام شده توسط کولر آبی صنعتی از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه تر از سایر روش‌ ها و دستگاه های موجود برای خنک سازی محیط است.
کولرهای آبی صنعتی امکان ایجاد رطوبت برای محیط را فراهم می‌کنند. این رطوبت در محیط های صنعتی  برای دستگاه‌ ها مورد نیاز است و مانع از خراب شدن دستگاه ها می شود.  هرچند روش‌ ها و دستگاه‌ های دیگری نیز وجود دارند که می توانند  برای ایجاد رطوبت  در محیط های صنعتی مورد استفاده قرار گیرند اما خرید  کولر آبی صنعتی نسبت به سایر روش ‌های مشابه از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر و مناسب تر است.
در نتیجه هنگام خرید کولر آبی صنعتی به این نکته توجه کنید که استفاده از این کولر ها در مناطق گرم و خشک از نظر اقتصادی بسیار مناسب است  و کارایی مطلوبی  دارد.
خرید کولر آبی صنعتی معمولاً برای فضا های صنعتی، تجاری و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد.
نکته دیگری که در هنگام خرید کولر آبی صنعتی باید مورد توجه قرار گیرد این است که کولرهای آبی صنعتی از آب و برق برای خنک سازی محیط استفاده می‌کنند که هیچ گونه مواد شیمیایی در فرآیند سرمایش آن ها وجود ندارد.  در نتیجه از نظر اقتصادی مقرون به صرفه بوده و باعث مصرف بهینه انرژی می شوند. سازگار با محیط زیست هستند و گاز های گلخانه‌ای تولید نمی کنند.  همچنین مصرف  برق کمی  نیز دارد.

خرید کولر آبی صنعتی

خرید کولر آبی صنعتی

همچنین در هنگام خرید کولر آبی صنعتی به پد سلولزی و یا پوشال مورد استفاده در کور دقت نمایید. پد های سلولزی کارایی بهتری نسبت به پوشال دارند.

نکته ی دیگری که در هنگام خرید کولر آبی صنعتی باید مورد توجه قرار بگیرد، جنس بدنه و رنگی است که در بدنه و کف کولر استفاده شده است.
کاربرد های مختلف کولر آبی صنعتی

 کولرهای آبی صنعتی در ظرفیت های هوادهی مختلف وجود دارد از آن جمله می‌توان به کولرهای آبی صنعتی ۳۰۰۰۰ ، کولرهای آبی صنعتی 13000 و ... اشاره کرد. خرید کولر آبی صنعتی ۳۰۰۰۰ معمولاً برای محیط هایی با مساحت زیاد و کارگاه ‌های صنعتی بزرگ و یا  برای ساختمان های چند طبقه انجام می شود. این در حالی است که خرید کولر آبی صنعتی ۱۳۰۰۰ برای محیط های کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 کولرهای صنعتی طرح و اندازه و قدرت متفاوتی دارد و از این رو می‌توان کاربرد های مختلفی نیز برای آن ها در نظر گرفت. کولرهای آبی صنعتی را به دون نوع می توان نصب کرد.

  1.  کولر هایی که بدون کانال کشی نصب می شوند.
  2.  کولر هایی که  به صورت کانال کشی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اگر محیط صنعتی و تجاری که میخواهید کولر آبی صنعتی را در آن استفاده کنید یک سالن بزرگ است، بهتر است نصب کولر آبی صنعتی بدون کانال کشی باشد.
اما اگر محیط صنعتی مورد نظر شما دارای چند اتاق است، بهتر است از کانال کشی برای نصب کولر آبی صنعتی استفاده نمایید.
همچنین کولرهای آبی صنعتی نیز وجود دارند که قابلیت جابجایی دارند و می توان آن ها را به آسانی جابجا نمود. به این صورت هر نقطه از فضای صنعتی و کارگاهی که نیاز به خنک سازی دارد، با جا به جایی کولر، می توان کولر را به آن نقطه منتقل و هوا را تهویه و خنک نمود.
خرید کولر آبی صنعتی معمولاً برای مدرسه ها، موسسات آموزشی، هتل ها و مسافرخانه ها، کارگاه ها و کارخانه ها، سالن های ورزشی، مساجد و محیط های فرهنگی  کارگاه های  تولیدی، انباری ها و ... مورد استفاده قرار می گیرد.
در هنگام خرید کولر آبی صنعتی حتماً به ظرفیت هوادهی کولر و مساحت محیطی که می خواهید کولر را برای آن استفاده کنید، توجه نمایید که این عمل می تواند به شما در داشتن یک خرید مناسب و بهینه  کمک زیادی کند. 

نظر 0

نظرات و پیشنهادات

پاسخ بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.