شرکت کولر

راهنمای خرید مناسب ترین کولر آبی صنعتی

بلاگ

متن بلاگ

یکشنبه, 10 فروردین 99
دسته بندی: سیستم سرمایشی

راهنمای خرید مناسب ترین کولر آبی صنعتی

بسیاری از محیط های صنعتی مانند مرغداری ها و یا سالن های پرورش قارچ خوراکی و یا کارگاه های صنعتی برای تامین رطوبت مورد نیاز برای کار خود از کولر آبی صنعتی استفاده می کند. کولرهای آبی صنعتی در ظرفیت های مختلفی در بازار موجود هستند که با توجه به موارد  استفاده می‌توان برای خرید کولر آبی صنعتی مناسب ‌ترین را انتخاب و مورد استفاده قرار داد.
کولر های آبی صنعتی می توانند دمای هوا را تا دمای ۲۱ درجه کاهش دهند و رطوبت مورد نیاز برای محیط را نیز فراهم آورند. البته این دما می تواند در شرایط مختلف نیز متغیر باشد. در این نوشتار می خواهیم به بررسی کولر صنعتی  و هواساز جنرال بپردازیم:

ویژگی های کولر آبی صنعتی


کولرهای آبی صنعتی از سرمایش تبخیری برای خنک کردن محیط استفاده می کند. فرایند سرمایش تبخیری به این صورت است که این کولرها گرمای محیط را دریافت می کنند و با استفاده از عمل تبخیر فرآیند خنک سازی محیط را انجام می دهند. کولرهای صنعتی عملکرد مشابهی با کولرهای آبی معمولی مورد استفاده در منازل دارند اما این کولر ها برای محیط های بزرگ و صنعتی بسیار مناسب هستند و می توانند به خوبی دمای مورد نظر را برای محیط فراهم آورند. همچنین  کولرهای صنعتی آبی از نظر اقتصادی نسبت به سایر وسایل سرمایشی موجود در بازار مقرون به صرفه تر هستند.

خرید مناسب ترین کولر آبی صنعتی

 

نکات مهم در خرید مناسب ترین کولر آبی صنعتی


 از موارد مهمی  که در خرید کولر آبی صنعتی باید مورد توجه قرار بگیرد، پوشال و یا پد مورد استفاده در کولرهای آبی صنعتی است. معمولاً کولرهای آبی صنعتی که از پد سلولزی برای به عنوان واسط تبخیری استفاده می کنند قدرت خنک کنندگی بالاتری دارند و  استفاده از پد سلولزی به جای پوشال مانع انتقال قارچ و باکتری به محیط داخل کارگاه صنعتی و یا منزل می‌ شود. می‌توان گفت پد های سلولزی دوام  و کیفیت بالاتری نسبت به پوشال دارند و تا مدت زمان طولانی شما را از تعویض بی نیاز می کند.


ویژگی های کولر آبی صنعتی با فن سانتریفیوژی


این مدل کولر آبی صنعتی در مدل های مختلف و با ظرفیت های هوادهی متنوع  در ابعاد و وزن های متفاوت و با توان مصرفی مختلفی در بازار موجود هستند که با توجه به مساحت مورد استفاده یا موارد کاربرد می‌توان مدل مناسب را انتخاب نمود.
کولر آبی صنعتی با فن سانتریفیوژی دارای ویژگی هایی است که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1.  در تولید بدنه کولر آبی صنعتی از ورق های گالوانیزه استفاده می شود.
 2. استفاده از پد سلولزی به جای پوشال به عنوان واسط تبخیری
 3.  پایین بودن صدا و میزان لرزش
 4. میزان هوادهی کولرهای آبی صنعتی با فن سانتریفیوژی قابل کنترل است.

هواساز چیست؟


 این دستگاه شرایطی فراهم می آورد که بتوان دمای مناسب را در همه فصول سال تامین کرد.
دستگاه هواساز هوا را با دمای مورد نظر تولید می کند و وارد محیط می نماید. معمولاً از هواساز در محیط هایی همچون داروسازی ها و در مراکز  بسته بندی و تولید دارو ها ، بیمارستان ها و اتاق های عمل ، صنایع ریزتراشه و نیمه هادی، صنایع غذایی، مکان های زیارتی، موزه ها و مکان های باستانی و سالن های تولید قارچ  که نیاز به تامین دمای مناسب برای انجام فعالیت صنعتی است مورد استفاده قرار می گیرد.
از هواساز در  تمامی محیط هایی که نیاز به دمای مشخص و بدون رطوبت دارند، استفاده شده و  هواساز هوای پاک را تولید و در اختیار افراد  قرار می دهد.


 بررسی ویژگی های کولر آبی صنعتی جنرال  مدل 13000

 

 کولرهای آبی صنعتی جنرال با توجه به ظرفیت هوادهی شان دارای انواع مختلفی هستند که در زیر به بررسی کولر آبی صنعتی  ۱۳۰۰۰ می پردازیم:
کولر آبی ژنرال مدل 13000 دارای ظرفیت هوادهی ۱۳ هزار فوت مکعب بر دقیقه است. ازکولرهای آبی صنعتی جنرال 13000 در مکان‌هایی که مساحت بالایی دارند، مانند ;کولر آبی صنعتی مساجد، کولر آبی صنعتی نمایشگاه‌ها، کولر آبی صنعتی ورزشگاه، کولر آبی صنعتی مرغداری، کارگاه‌ های صنعتی و تولیدی، گلخانه ‌ها، سالن‌ ها و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید کولر آبی صنعتی

 ویژگی‌ های فنی کولر آبی صنعتی ژنرال مدل 13000

 1.  ظرفیت هوادهی این کولر 13 هزار فوت مکعب بر دقیقه است.

 2.  موتور  کولرهای آبی صنعتی  جنرال دارای قدرت موتور یک و نیم اسب بخار است.

 3.  دارای بدنه ای از جنس مقاوم و محکم با پوشش رنگی الکترواستاتیک هستند که این پوشش رنگی اجزای داخلی کولر را از تابش مستقیم نور خورشید حفظ می‌کند و همچنین مانع از تاثیر ضربه، اشعه ماوراء  بنفش نور خورشید و زنگ زدگی می شود.

 4.  کولرهای آبی صنعتی ژنرال دارای دو پمپ  هستند.

 5.   این کولرها با برق سه فاز کار می‌کنند.

 6.   فرکانس این کولر ها  ۵۰ هرتز می باشد.

 7.  همچنین  دارای ۲ سال گارانتی هستند.

 8. سرمایش این کولر ها از نوع تبخیری است.

 9. جریان برق مصرفی آن ها ۴ آمپر است.

 10.  میزان هوادهی ۱۳۰۰۰ فوت بر متر مکعب است.

 11.  قدرت خروجی پمپ ۱.۶۰ اسب بخار است.

 12.  قدرت موتور این کولر ها  نیز  یک و نیم اسب بخار است.

 

ضرورت استفاده از کولر آبی صنعتی


به دلیل شرایط آب و هوای خشکی که در  بعضی از مناطق ایران وجود  دارد، کولر آبی صنعتی یکی از  پر مصرف ترین وسایل سرمایشی  در ایران محسوب می ‌شود.
کشور ایران خود سازنده ی  مناسب ‌ترین کولر آبی صنعتی است که این کولرها راندمان بالایی دارند و برای محیط های تجاری، مذهبی و  صنعتی بسیار مناسب هستند. کولرهای آبی صنعتی که در ایران تولید می ‌شوند، برپایه ی  استاندارد ملی طراحی شده اند  که این کولرها به راحتی مورد استفاده قرار می گیرند و ایمنی بالایی دارند.
کولر صنعتی جنرال  یکی از انواع کولر های تولید شده در ایران است که آزمایش‌ های کنترل کیفیت به بهترین نحو و با دقت بسیار بالایی بر روی آن ها انجام می ‌شود و این کولر ها از نظر کیفیت مورد تضمین هستند.
 برای داشتن یک خرید کولر آبی صنعتی ارزان قیمت می توانید به محصولات عالی و با کیفیت جنرال  مراجعه نمایید.
 

ویژگی های کولر آبی صنعتی سلولزی


معمولاً برای ساخت کولر آبی صنعتی از رنگ الکترواستاتیک برای بدنه آن ها استفاده می شود. این رنگ ها ماندگاری بسیار بالایی دارند و  در شرایط جوی مختلف به خوبی بر روی بدنه قرار می گیرند و به راحتی سایش و فرسایش نمی شوند.
برای کف کولر آبی صنعتی از ورق گالوانیزه استفاده می شود. این ورق ها در برابر خوردگی و زنگ زدگی بسیار مقاوم هستند. همچنین بدنه و اطراف کولر آبی صنعتی از جنس ورق گالوانیزه است که در برابر تابش نور خورشید مقاومت بسیار مناسبی دارد. کولرهای آبی صنعتی معمولاً لرزه و ارتعاش کمی دارند و می‌توانید به راحتی از آن ها در محیط داخلی منزل استفاده کنید. صدا و لرزش این کولرها آزاردهنده نیست و باعث ایجاد مزاحمت  نمی شود.
برای محیط های با کانال کشی های متعدد و طولانی می توان از کولرهای آبی صنعتی با فن سانتریفیوژ استفاده کرد. فن های سانتریفیوژ باعث توزیع مناسب هوا در کانال های متعدد و طولانی می شوند. معمولاً در کولرهای آبی صنعتی از لاستیک های لرزه گیر برای پایین آوردن میزان لرزه و ارتعاش  کولر استفاده می شود. کولرهای آبی صنعتی در ظرفیت های مختلفی وجود دارند. هرچه ظرفیت هوادهی کولر ها بیشتر  باشد، این کولرها انرژی بیشتری استفاده می‌کنند و همچنین صدا و لرزه بیشتری نیز تولید می کنند و در مقابل هر چه ظرفیت کولر کمتر باشد، انرژی کمتری مصرف می کنند و سر و صدای کمتری نیز تولید می شود.

مناسب ترین کولر آبی صنعتی
پد سلولوزی مورد استفاده در کولرهای آبی صنعتی

در کولرهای آبی صنعتی از پوشال و یا پد سلولزی استفاده می‌ شود. پد  سلولوزی سرمای بیش تر و خنکای مطلوب‌تری نسبت به پوشال تولید می‌کند. همچنین پوشال ها ممکن است قارچ ها و یا آلودگی ‌هایی را به محیط وارد کنند در نتیجه پد سلولزی از پوشال مناسب‌ تر است.
میزان جذب آب در پد های سلولزی ارتباط مستقیمی با میزان خنک کنندگی کولر دارد. هر چه میزان آب بیشتری توسط پد های سلولزی جذب شود، میزان خنک کنندگی نیز افزایش پیدا می‌کند.

مناسب ترین کولر آبی صنعتی چه ویژگی های دارد؟


 هزینه ی  نصب و تعمیر و نگهداری کولر آبی صنعتی نصف هزینه ‌ای که برای سایر سیستم های خنک کننده تبریدی باید استفاده شود. در کولر آبی صنعتی 22000 ، کولر آبی صنعتی 11000 از آب برای سرد کردن استفاده می شود، آب ماده‌ای ارزان و کمی خطر است و نسبت به سایر سیستم های سرمایشی که از مواد شیمیایی برای تولید سرما استفاده می‌کنند، آثار مخرب  زیست محیطی کمتری را ممکن است به محیط زیست وارد کند. کولر های آبی صنعتی باعث افزایش  رطوبت در محیط می ‌شود. بعضی از محیط های صنعتی نیاز به تامین رطوبت دارند و ممکن است در هوای خشک دستگاه‌ ها و تولید دچار اشکالات اساسی شود، در نتیجه استفاده از کولر آبی صنعتی برای آب و هوای گرم و خشک بسیار مناسب است. مناسب ترین کولر آبی صنعتی کولری است  که از پد سلولزی در تولید آن استفاده شده است. پد های سلولزی می‌توانند تا ۱۰۰ لیتر آب جذب کنند. پد ها ی سلولزی  مثل فیلتر عمل می‌کنند و  آلودگی‌هایی که در محیط وجود دارد را به خود جذب کرده و مانع از انتشار آن ها در محیط می شوند.
 

نظر 0

نظرات و پیشنهادات

پاسخ بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.