شرکت کولر

راهنمای خرید کولر آبی صنعتی بزرگ

بلاگ

متن بلاگ

خرید کولر آبی صنعتی
یکشنبه, 03 فروردین 99
دسته بندی: سیستم سرمایشی

راهنمای خرید کولر آبی صنعتی بزرگ

به طور کلی خرید کولر آبی صنعتی بزرگ برای سرمایش محیط های صنعتی و بزرگ با مساحت بالا  مورد استفاده قرار می گیرد.

معمولاً کولر های آبی صنعتی بزرگ در دو نوع زیر تولید می شود:

 1.  کولر آبی صنعتی بزرگ دارای فن سانتریفیوژ

 2.  کولر آبی صنعتی بزرگ دارای فن آکسیال

همچنین کولر های بزرگ با توجه به ظرفیت هوا دهی شان به کولر نیمه صنعتی و صنعتی تقسیم می شوند که هر یک از آن ها برای محیط های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.


کولر آبی صنعتی بزرگ چه ویژگی هایی دارد؟


 در زیر به بیان ویژگی‌ های کولر آبی صنعتی بزرگ می‌ پردازیم:

 1.  این کولر ها نصب و نگهداری آسانی دارند به نحوی که خود فرد  با اندکی تخصص می تواند کار سرویس کولر های آبی را انجام دهد.
 2.  صدا و لرزش  بسیار کمی تولید می کنند.
 3.   از قابلیت ریموت کنترل بهره مند هستند.
 4. این کولر ها می تواندد دارای فن سانتریفیوژ و یا  فن اکسیال باشند.
 5.  کولر های آبی صنعتی بزرگ دارای پد سلولزی به عنوان واسط تبخیری هستند. هرچند انواع دیگری از این نوع  کولرها هستند  که از پوشال برای عمل تبخیر استفاده می کنند.
 6. کولر آبی صنعتی بزرگ دارای بدنه مقاوم با رنگ الکترواستاتیک است. این بدنه اجزای داخلی کولر را در برابر تابش مستقیم نور خورشید محافظت می کند.

 

خرید کولر آبی صنعتی بزرگ

 

از کولرهای آبی در چه مناطقی استفاده می شود؟


از کولر آبی معمولاً در مناطق گرم و خشک استفاده می شود. شهرهایی مثل اصفهان، شیراز، یزد، کرمان، تهران، کاشان، همدان و ... جزو مناطق گرم و خشک ایران به حساب می آیند. در این شهرها معمولاً در فصول گرم سال به علت افزایش دمای هوا و کاهش رطوبت، ممکن است مشکلاتی برای افراد و تجهیزات  به وجود آید. خشکی بیش از حد هوا در بعضی از صنایع ممکن است به تجهیزات و وسایل کارگاهی و صنعتی آسیب وارد کند. استفاده از کولرهای آبی علاوه بر ایجاد سرما ودمای  متعادل  و مطلوب، باعث ایجاد رطوبت در محیط نیز می ‌شوند.
 

کولرهای آبی دارای دو مزیت بزرگ هستند:

 1.  ایجاد خنک های مطلوب و متعادل برای محیط

 2.  ایجاد رطوبت در محیط

 

ایجاد رطوبت برای محیط زندگی


مزیت کولر آبی صنعتی بزرگ نسبت به کولرهای گازی  مصرف پایین تر برق است. علاوه بر پایین بودن مصرف برق، راندمان بالای کولرهای آبی باعث استقبال بسیاری از افراد از این کولرها شده است. همچنین معمولاً در این کولرها از پد سلولزی استفاده می‌شود که سبب می ‌شود تهویه  مناسب و مطلوبی  برای محیط فراهم آورد. استفاده از کولرهای آبی  از نظر زیست محیطی برای محیط زیست مناسب تر است و آلودگی کمتری را در بر دارد ( به علت استفاده از آب در فرایند سرمایش به جای  مواد شیمیایی )

 

 

خرید کولر آبی صنعتی بزرگ


موارد استفاده از کولر آبی صنعتی بزرگ

برای خنک سازی و ایجاد رطوبت در محیط های زیر از کولر آبی صنعتی بزرگ استفاده می ‌شود:

 1. کولر آبی صنعتی مساجد

 2. کولر آبی صنعتی سالن های ورزشی

 3.  کولر آبی صنعتی رستوران ها، هتل های بزرگ و مسافر خانه ها

 4.  کولر آبی صنعتی مراکز  و مجتمع های تجاری و پاساژ ها

 5.  کولر آبی صنعتی ادارات

 6. کولر آبی صنعتی کارخانجات و کارگاه ها و مراکز صنعتی بزرگ

 7.  کولر آبی صنعتی ورزشگاه ‌ها

 8. کولر آبی صنعتی مرغداری ها

 9. کولر آبی صنعتی بیمارستان‌ ها

 10.  کولر آبی صنعتی دانشگاه ‌ها، پادگان ها و  خوابگاه های دانشجویی

 11.  کولر آبی صنعتی محیط های دامداری  و دامپروری

به طور کلی می‌توان گفت از کولر آبی صنعتی بزرگ در مناطق مسکونی، اداری و تجاری که دارای مساحت بالایی هستند استفاده می ‌شود. خرید کولر آبی صنعتی مسجدی برای محیط هایی همچون مساجد مصلی و محیط های فرهنگی و هنری بزرگ بسیار مناسب است.

مزیت کولر های آبی  با پد سلولزی نسبت به پوشال

 به طور کلی می توان گفت کولرهای صنعتی که از پد سلولزی  به عنوان واسط تبخیری استفاده می‌ شود، نسبت به پوشال سرما و خنکی  مطلوب تر و بهتری را تولید می کنند. این پد ها به دلیل ویژگی ‌هایی که دارند خیلی خشک یا خیلی خیس نمی‌شوند و رطوبت به صورت یکنواخت در تمام سطح آن ها توزیع می شود.
کولرهای آبی صنعتی که از پد سلولزی در تولید آن ها استفاده شده است، برای محیط هایی که مساحت بالایی دارند مانند کارگاه ‌ها و  ساختمان‌ های بزرگ بسیار مناسب هستند. روش  ایجاد سرما در این کولر ها به این صورت است که با عبور جریان هوا از میان پد های سلولزی و انجام عمل تبخیر سرمای مطلوبی تولید می شود.
اما به طور کلی می توان گفت نحوه عملکرد کولر آبی سلولزی شبیه کولر آبی پوشالی است
اما تهویه انجام شده توسط کولر آبی صنعتی سلولزی  بهتر انجام می شود و رطوبت بیشتری نسبت به کولر صنعتی پوشالی تولید می کند.

 

خرید کولر آبی صنعتی بزرگ

 

در هنگام خرید کولر آبی صنعتی بزرگ به چه نکاتی باید توجه کرد

توجه به پد سلولزی یا پوشال استفاده شده در کولر آبی صنعتی بزرگ بسیار اهمیت دارد. به طور کلی پد های سلولزی عمر بالاتری نسبت به پوشال دارند.

 1. در مورد پد های سلولزی می‌توان گفت که با استفاده مکرر دچار استهلاک و خرابی نمی شوند و نیاز به تعویض سریع ندارند. این در حالی است که پوشال ها باید به صورت مرتب تعویض شوند  و اگر برای مدتی از تعویض آن ها خودداری شود، نمی تواند محیط را به خوبی سرد کند.
 2. در کولر آبی صنعتی بزرگ معمولاً برای حرکت فن از دستگاه الکترو موتور پرقدرت استفاده می‌شود و همین عامل باعث بالا رفتن راندمان کولر آبی صنعتی بزرگ می شود.
 3.  جنس بدنه کولرهای آبی صنعتی بزرگ از ورق گالوانیزه است و رنگ الکترواستاتیک برای این کولرها استفاده شده است و ورق گالوانیزه و رنگ الکترواستاتیک مانع از هدر رفتن انرژی  دستگاه می شود. همچنین از ساییدگی و خراب شدن سریع دستگاه نیز خودداری می‌کند.
 4. معمولاً کولرهای آبی صنعتی بزرگ صدا و لرزش کمی تولید می کنند، برای همین اگر در محیط داخل خانه مورد استفاده قرار بگیرند آزار دهنده نیستند.


نحوه عملکرد کولر آبی صنعتی بزرگ

 کولر های آبی صنعتی بزرگ هوای گرم را به کمک فن به داخل کولر جذب می‌کنند، سپس  این هوای گرم از طریق پد های سلولزی و به کمک واسط تبخیری تبدیل به هوای خنک می شود.
کولر آبی صنعتی بزرگ می‌تواند به آب شهری وصل شود و اگر سیستم لوله‌کشی وجود نداشته باشد، می‌توان به صورت دستی نیز با آن آبرسانی کرد.

مزایای کولر آبی صنعتی بزرگ نسبت به سایر کولر ها

 1.  هزینه خرید کولر آبی صنعتی بزرگ نسبت به بقیه کولرها پایین‌ تر است.
 2.  تعمیر و نگهداری کولر آبی صنعتی  هزینه کمتری در بر می‌گیرد.
 3.  کولر آبی صنعتی بزرگ نسبت به سیستم های تبریدی که برای خنک سازی محیط مورد استفاده قرار می گیرند، از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر هستند.
 4. در کولرهای آبی صنعتی بزرگ از آب برای خنک سازی محیط استفاده می ‌شود ( آب مایعی بی خطر است و از نظر زیست محیطی نیز آسیبی به محیط زیست وارد نمی ‌شوند و نسبت به مواد شیمیایی که برای خنک سازی استفاده می شوند، برتر است. )
 5.  کولرهای آبی صنعتی بزرگ برای شرایط آب و هوای گرم و خشک به دلیل پایین بودن میزان رطوبت محیط بسیار مناسب است.
 6.  کولرهای آبی صنعتی علاوه بر خنک کردن، باعث می‌ شود  رطوبت محیط افزایش پیدا کند و افزایش رطوبت سبب می شود که میزان مشکلات به وجود آمده در محیط های صنعتی و ... به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند.
 7. پد های سلولزی که در کولر آبی صنعتی بزرگ استفاده می ‌شوند، باعث تهویه مناسب و ایجاد جریان هوای پاک در محیط می شود.
  به طور کلی می توان گفت مکانیسم خنک سازی کولر آبی صنعتی بزرگ بر اساس عمل تبخیر است و این کولر ها مصرف برق پایینی دارند.
  با ویژگی ‌هایی که بیان شد می‌توان گفت
  خرید کولر آبی صنعتی بزرگ  برای ورزشگاه و همچنین خرید کولر آبی صنعتی جهت مرغداری بسیار مناسب است و می تواند علاوه بر سرمای مطلوب، رطوبت کافی محیط ها را نیز فراهم آورد.

انواع کولر آبی صنعتی بزرگ

کولر های آبی که با فن سانتریفیوژ هستند، بهترین گزینه برای سرمایش محیط های بزرگ و کارگاه های صنعتی محسوب می شوند. این کولر ها در ظرفیت های مختلفی در تولید و به بازار ارائه می شوند:

 1. کولر آبی صنعتی بزرگ سانتریفیوژی با ظرفیت 11000
 2. کولر آبی صنعتی بزرگ سانتریفیوژی با ظرفیت 13000
 3. کولر آبی صنعتی بزرگ سانتریفیوژی با ظرفیت 18000
 4. کولر آبی صنعتی بزرگ سانتریفیوژی با ظرفیت 22000
 5. کولر آبی صنعتی بزرگ سانتریفیوژی با ظرفیت 25000
 6. کولر آبی صنعتی بزرگ سانتریفیوژی با ظرفیت 35000
 7. کولر آبی صنعتی بزرگ سانتریفیوژی با ظرفیت 40000
 8.  و ...

در مورد فن سانتریفیوژی مورد استفاده در کولر آبی صنعتی بزرگ باید گفت این فن ها کیفیت بسیار بالایی دارند و شیوه ی طراحی فن ها به نحوی است که در هنگام کار کردن  صدای بسیار کمی تولید می شود. این فن ها عملکرد خوبی دارند و بازده بالایی نیز دارند و برای سرمایش محیط های بزرگ انتخاب بسیار مناسبی هستند. کولر های آبی صنعتی بزرگی که با فن سانتریفیوژی تولید می شوند راندامان بالایی دارند و معمولا در این کولر ها از پد های  سلولوزی برای  واسط تبخیری استفاده می شود. به طور کلی می توان گفت خرید کولر آبی صنعتی بزرگ با فن سانتریفیوژی به علت راندمان بالا و کارایی مناسب  نسبت به نمونه های مشابه از نظر اقتصادی مقرون به صرفه و مناسب تر است.

جهت خرید کولر آبی صنعتی بزرگ می توانید با گروه صنعتی پاسارگاد تماس بگیرید.

نظر 0

نظرات و پیشنهادات

پاسخ بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.